est to oczywistością, ponieważ wielu ludzi z rozmysłem unika wizyt u dentysty. Czy jednak to sam dentysta jest dla nich tak straszną postacią, że boją się do niego przyjść i oddać zdrowie swoich zębów w jego ręce? Najczęściej, nie. Stomatolog wiąże się jednak dla tych osób z niezbyt dobrymi skojarzeniami, a często wspomnienia, jakie te osoby pielęgnują z pobytu na fotelu dentystycznym, również nie pomagają. Co zatem, w takim przypadku, robić? Jeśli osoba z naszego najbliższego otoczenia nie chce się udać na choćby rutynową kontrolę u dentysty? Możemy prosić, grozić, straszyć... Jednak, najprawdopodobniej, nie przyniesie to pożądanych skutków. Najlepiej w takiej sytuacji porozmawiać z kimś, kto ma obawy i spróbować go zrozumieć, a następnie postarać się wyjaśnić, że jego strach jest irracjonalny i nie ma żadnego uzasadnienia (może poza niezbyt miłymi wspomnieniami z poprzednich wizyt).
W jaki sposób zapewnić sobie poprawny
Dbanie o uzębienie i jamę ustna to bardzo ważne działania, dzięki którym możliwe jest zachowanie pięknego uśmiechu oraz poprawnego zdrowia. W jaki sposób zapewnić sobie poprawny wygląd? Jak dbać o zęby? Jakie czynności wykonywane są w profesjonalnym salonie stomatologicznym?
Gabinet dentystyczny to miejsce, które zapewnia fachową opiekę medyczną. Dzięki doświadczeniu, zaangażowaniu i specjalistycznej wiedzy pracowników każdy pacjent może liczyć na bezpieczeństwo, skuteczność działań, a także terapie profilaktyczne, zmniejszające ryzyko powstawania ubytków i innych chorób.
Doświadczony dentysta to osoba, która wykonuje wszelkie działania w zakresie stomatologii zachowawczej, diagnostyki oraz leczenia. Zabiegi wykonywane w gabinecie stomatologiczny to przede wszystkim:
- profilaktyki, działania zachowawcze, diagnostyka,
- ortodoncja,
- endodoncja,
- protetyka,
- usuwanie zębów - ósemek,
- chirurgia stomatologiczna,
- stomatologia estetyczna,
- stomatologia dziecięca,
- wiele innych.
Dzięki nowoczesnym technologiom oraz innowacyjnym metodom działania możliwe jest wykonywanie czynności dentystycznych w sposób bezpieczny, mało inwazyjny i bezbolesny.
Przede wszystkim uświadommy sobie że jest
Dentysta - na pewnym etapie życia chyba każdy z nas się go obawiał. Większość wyrosła z tych irracjonalnych lęków, jednakże jeśli w jakiś sposób je utrwalaliśmy, mogliśmy sami sprawić, że przekształciły się one w silną i utrudniającą życie fobię. Na szczęście nawet na nią nie musimy się godzić. Każda fobia jest możliwa do wyleczenia. Zdajmy więc sobie z tego sprawę i zacznijmy działać, a już za kilka tygodni zapomnimy całkowicie o swoim wcześniejszym problemie.
Lęków nie pokonamy poprzez unikanie stresujących sytuacji. Możemy tysiące razy wyobrażać sobie gabinet dentystyczny w głowie, ale strach powróci, gdy tylko sami się do niego wybierzemy. Musimy zdobyć się na odwagę, by powalczyć z tym strachem. Przede wszystkim uświadommy sobie, że jest on totalnie irracjonalny. Żaden stomatolog nie chce przecież sprawić nam bólu. Doświadczony lekarz zadba zresztą o to, abyśmy otrzymali odpowiednio silne znieczulenie, zanim zacznie wykonywać zalecony zabieg. Przełammy się zatem i pójdźmy do dobrego gabinetu, a szybko się przekonamy, że nie było o co się martwić. Im wcześniej zajmiemy się problemem, tym prędzej się go pozbędziemy.
Są one absolutnie niezbędne
W codziennym zwyczajnym dbaniu o zęby wiele osób popełnia ten błąd, iż bardziej koncentruje się na wyborze pasty do zębów niżeli placówki medycznej. A to przecież gabinet dentystyczny jest znacznie ważniejszy. Nawet najlepsza i najdroższa pasta do zębów czy specjalistyczny płyn do płukania jamy ustnej nigdy nie zastąpią nikomu tradycyjnych wizyt stomatologicznych.
Nie można więc powiedzieć, że dba się o swoje zęby i swój wygląd, jeżeli wciąż unika się tego typu wizyt medycznych. Są one absolutnie niezbędne. Należy więc zdać sobie sprawę z tego, że tylko dentysta będzie w stanie człowiekowi pomóc, jeżeli np. dojdzie do rozwinięcia się próchnicy czy innej choroby zębów. Wszelkie środki dostępne w drogeriach, aptekach i sklepach kosmetycznych działają wyłącznie doraźnie. Niektóre z nich są też używane w profilaktyce, ale to nie oznacza, że są w stanie w stu procentach zapobiec schorzeniom związanym z zębami i jamą ustną. Stomatolog powinien być odwiedzany przez pacjentów przynajmniej dwa razy w roku. Takie wizyty kontrolne są absolutnie najważniejsze, bo to właśnie dzięki nim można rzetelnie ocenić stan uzębienia.